fbpx

UltraPV

_

Nasze zadanie jest bardzo proste. Wykorzystujemy własne możliwości, więdzę oraz doświadczenie, aby zasilić Was w darmową energię!. Nieważne kiedy i gdzie, każdy typ budowli zamienimy na bardziej  ekologiczny i energooszczędny, jesli tylko Nam na to pozwolisz!

Dowiedz się więcej o Nas, poznaj misję i cele UltraPV Polska!

Zaufaj naszym ekspertom!

UltraPV Team

Panele fotowoltaiczne na dachu

Panele fotowoltaiczne na dachu wymagają użycia specjalistycznej konstrukcji wsporczej, zwiększającej nakłady inwestycyjne. Zapewniają one stabilność i odpowiedni kąt nachylenia paneli. W odróżnieniu jednak do powyższego typu, instalacja wykonana na dachu jest szybsza i łatwiejsza w wykonaniu.

Fotowoltaika na gruncie

Fotowoltaika na gruncie często wymaga zastosowania dodatkowych materiałów, takich jak cement, wykorzystywany do fundamentów konstrukcji. Zapobiega to obniżeniu miękkiego gruntu. Przy takim wyborze musimy również bardziej uważać na możliwość zacienienia paneli! Zaletą fotowoltaiki na gruncie jest jej łatwiejsze mycie – do paneli łatwo się dostać i odpowiednie wyczyścić ogniwa.

Utrzymanie, konserwacja?

Instalacje fotowoltaiczne z reguły nie wymagają częstej konserwacji. Zaleca się, aby myć panele słoneczne, w zależności od zmniejszenia efektywności ich działania, co najmniej raz na rok. W praktyce jednak może się jednak okazać, że nie doświadczymy takiej konieczności znacznie dłużej. Z drugiej strony, również awaryjność paneli słonecznych nie jest częstym zjawiskiem.

Gdyby jednak doszło do konieczności czyszczenia paneli lub ewentualnej naprawy, zdecydowanie łatwiejszym dostępem charakteryzuje się fotowoltaika na gruncie. Czyszczenie tych montowanych na dachu wymaga zatrudnienia wykwalifikowanej grupy sprzątającej, co oczywiście przekłada się na koszt. Panele fotowoltaiczne na dachu są jednak mniej narażone na uszkodzenia przez czynnik ludzki.